Statystyki GEDCOM
 
Plik GEDCOM utworzony przez PhpGedView Online Genealogy 4.1.1 dnia 29 września 2007
Osób
980
Nazwisk
240
Rodzin
327
Źródeł
14
Multimediów
247
Innych wpisów
5
Wydarzeń
2420
Użytkowników
50
 
Rok pierwszego urodzenia Dominik Półtorak
Urodzenie - 1740
Rok ostatniego urodzenia
Osoba żyjąca najdłużej
104
Zofia Till
Urodzenie - 1909
Śmierć - 24 listopada 2013
Średnia długość życia
63
 
Najwięcej dzieci w rodzinie
11
Mikołaj Półtorak + Michalina Herzynska
Ślub - Tak
Średnio dzieci w rodzinie
2.06
Najczęstsze nazwiska: Adamska, Adamski, Górka, Johnson, Kotowicz
Artykuły
 
Z wizytą u przodków
1 listopada 2014 - 20:17:49
W dzień Wszystkich Świętych zwykle odwiedzamy naszych zmarłych bliskich. Dzięki nowej wyszukiwarce cmentarzy komunalnych we Wrocławiu na stronie http://www.wroclaw.pl/wyszukiwarka-grobow/ można nie tylko poznać dokładną lokalizację grobu, ale także dokładną datę urodzenia, śmierci i pochówku (uwaga, zdarzają się pomyłki, a kobiety są zwykle pod nazwiskiem ostatniego męża). Być może całkiem blisko naszej utartej ścieżki przez cmentarz znajduje się grób naszego krewnego. Dane o osobach na naszej stronie będą sukcesywnie uzupełniane.
Nowe zdjęcia!
6 lutego 2008 - 8:59:15
Pragnę serdecznie podziękować członkom rodziny, którzy poświęcili swój cenny czas i pracowicie zebrali, zeskanowali i nadesłali rodzinne zdjęcia do naszego serwisu. Zdjęcia w postaci cyfrowej nie niszczeją, można je obrabiać, ponownie drukować, a przede wszystkim przesyłać przez sieć. Dają nam niepowtarzalną szansę zajrzenia na moment w świat naszych przodków. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej!
Kresy - miejsce, którego nie ma
16 października 2007 - 13:43:09
Wiele rodzin zamieszkujących zachodnią Polskę zostało przesiedlonych po II wojnie światowej z Kresów Wschodnich. Wojny, okupacja oraz kolejne fale "repatriacji" doprowadziły do głębokich zmian etnicznych, a więc także kulturowych i społecznych. Dawne Kresy trwają już tylko we wspomnieniach i archiwach, ale dzięki Internetowi możemy gromadzić informacje i dzielić się nimi z krewnymi nawet na drugim końcu świata. Dobrym przykładem jest strona Kazimierza Dajczaka o Olejowie na Podolu.
Pokaż archiwum
Zaloguj
 
Login
Hasło
Zapamiętaj moje dane
 
Zalogowani użytkownicy
 
Brak zalogowanych użytkowników
Tego dnia...
 
Brak wydarzeń na dziś.
 
Ulubione GEDCOM  (2)
 
Nowe informacje na temat Józefa! Odnalazł się jego amerykański wniosek paszportowy, w którym opisuje swój wyjazd do Polski.
Nowość: karta poborowa Szczepana z czasów I wojny światowej - potwierdza, że wcześniej służył w armii austriackiej przez 8 lat!